Mai kedvencek
Életművész hiúz
Húsz évvel ezelőtt még úgy látszott, óhatatlanul kipusztul. A spanyolországi tenyészprogram és emberkerülő életmódja azonban megmentette: az ibériai hiúz köszöni, egyre jobban van.
Tovább olvasomDinótollak egy átalakuló világban
201,6 millió évvel ezelőtt, a triász végén bolygónk
Átalakul a híres párizsi katedrális környéke
Venczel Katalin, az MTI tudósítója jelenti:
Minek köszönhetik színeiket a madarak?
A madarak tolla a szivárvány minden színében pompázhat, de vajon hogyan alakulnak ki ezek a színek?
Újabb szomorú rekordok Brazíliában
Az ember sajnos könnyen hozzászokik e szörnyű erdőpusztulásról szóló hírekhez, és a szeme átsiklik az adatok felett, fel se fogva, mit is jelent ez az ottani élővilágnak, s az embereknek.

Előfizetés
Már kapható
az újságárusoknál
magazinunk
2022. júniusi száma.
Előfizetés 12 hónapra
mindössze
ROVATAINKBÓL
40 év után visszatérnek a fehér orrszarvúk
A mozambiki Zinave Nemzeti Parkba 4 évtized után végre visszatérhetnek a fehér orrszarvúk a polgárháborút követő természetvédelmi helyreállítások részeként.
Blogok és cikksorozatok
Programok
20 éve várja látogatóit a Természetrajzi Múzeum
2002. június 18-án volt 20 éve, hogy megnyitotta ajtaját az ELTE TTK természetrajzi Múzeuma a Lágymányosi Campus déli tömbjében.
Csillagok, szupernóvák és műholdak
Van élet a csillagok halála után? Milyen hatással vannak az űrtechnikai fejlesztések az életünkre? Miért mondhatjuk, hogy a Nap az egész földi élet forrása? Mindez kiderül a debreceni Agora planetáriumában.
Jubileumi Múzeumok éjszakája
2022. június 25-én huszadik alkalommal rendezik meg országszerte a Múzeumok éjszakáját, amelyen koncertek, tárlatvezetések, interaktív események várják hajnalig az érdeklődőket több mint négyszáz intézményben.