Könyv

Rokonok vagyunk
Dr. Jane Goodall ajánlásával megjelent a Rokonok vagyunk című kötet, amely a magyar állatkertekben élt csimpánzok nem mindennapi történetét meséli el.
Legfrissebbek
Együnk jókat, okosan!
Távoli népekről, legendákról, szokásokról
Könyv a híres magyar mentőkutyáról
Még több cikk
Az óceánok martalócainak históriája
Ha kalózokról esik szó, legtöbbünknek a kalózkodás aranykora, vagyis a 17–18. század tengeri rablói, kalandorai jutnak az eszünkbe.
Édesvízi gerinctelenek Közép-Európában
Kibővítve és átdolgozva újra megjelent Kriska György külföldön is nagy sikerű Édesvízi gerinctelenek Közép-Európában című munkája. A közel 400 rajzot és fotót tartalmazó, videókkal ellátott, közérthető nyelven megírt könyv a hazai környezettudatos szemléletformálásnak is hasznos eszköze.
Csodálatos állati elmék
Vajon képesek az állatok gondolkodni? Történelmünk folyamán nagyon sokáig az lett volna a válasz erre a kérdésre: igen, az állatok képesek gondolkodni.
Egy magyar kutató és az orrszarvúk története
2017 nyarán futótűzként terjedt az internetes portálokon a hír: magyar ökológust ölt meg az orrszarvú Ruandában.
A növényi sejtek belső dinamikája
Az aszálynak és a szélsőséges időjárásnak ellenálló növények nemesítését is segíthetik a Debreceni Egyetem Növényi Sejt- és Fejlődésbiológia Kutatócsoportjának vizsgálatai.
Kárpátalja: örökség és társadalom címmel megjelent az ELKH Új tudományos zsebkönyvtár sorozatának első kötete (X)
Új tudományos zsebkönyvtár címmel tudományos könyvsorozatot indít az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat (ELKH) a Typotex Kiadóval együttműködésben.