Barcelonában a Fellegvándorok
Az albengai kényszerpihenő után a Földközi-tenger megkerülését célul kitűző Magnus Expedíció folytatta útját.
A kabintető, függőleges vezérsík rendben, így nem volt akadálya annak, hogy a Földi Zoltán pilóta és Hankusz Kálmán fotográfus az olaszországi Albengából a katalán főváros, Barcelona felé vegye az irányt.
„Az albengai felszállás után meglehetősen erős szélben repültünk, ráadásul a turbolencia (a légrétegek változó irányú és sebességű rendezetlen, örvénylő mozgása) is nehezítette utunkat – kezdte az úti beszámolót Hankusz Kálmán. Gondoltam is magamban ironikusan: Szép utunk lesz! De amikor néhány perc múlva elértük a tengert, már teljesen jó időben repülhettünk. A szél ott sem volt gyenge, ám semmit nem éreztünk belőle, mert nem volt örvényes áramlás. A műszer még 80km/h szelet is jelzett, de a repülőgép meg se rezdült.
2500 láb magasan repültünk, amikor Nizzánál a légi irányítás leparancsolt bennünket 500 láb magasra. Ez nekem tetszett, ebben a magasságban tökéletesen lehet fotózni, filmezni. A panoráma csodálatos volt, az út eseménytelen.
Már magasan járt a nap, amikor délután megérkeztünk Barcelonába. A katalánoknál hiper-szuper reptéren landoltunk, nagyon szívélyes fogadtak bennünket. Egy helyi vezető megmutatta a város érdekességeit.
Mondanom sem kell, Barcelona fantasztikus, a nappali hőmérséklet már most, március elején is 20 fok környékén van.
A Csontok háza néven ismert, Antonio Gaudi alkotta épület. A művész egy meglévő házat „újított föl”.
Egy 60 méter magas öntötvas oszlop tetején áll Rafael Atché: Kolumbusz szobra. A szobrot az 1493-as hazatérésének emlékére állították az 1888-as világkiállításra.
Élő angyalszobor Barcelona egyik utcáján.