Földrengés a Csendes- és az Atlanti-óceánon is

Erős, a Richter-skála szerint 7-es fokozatú földrengés rázta meg kedden hajnalban a Csendes-óceán déli térségét, a Fidzsi-szigetek és Tonga között; károkról, áldozatokról nem érkeztek jelentések.
A csendes-óceáni földrengés epicentruma ausztrál szeizmológusok szerint 700 méterrel a tengerszint alatt, a Fidzsi-szigetek fővárosától, Suvától 400 kilométerre délkeletre volt. Egy ausztrál szakértő szerint nagyon valószínűtlen, hogy a földrengésből cunami keletkezzék.
Hétfőn az Atlanti-óceán rengett
A Richter-skála szerint 7, 3-as erősségű földrengés volt közép-európai idő szerint hétfő reggel az Atlanti-óceán déli részén, a Nagy-Britanniához tartozó Déli-Sandwich-szigetek közelében.
Cunamit itt sem idéztek elő a rengések. Az epicentrum környékén az óceán nagyon mély, és a rengés kizárólag vízszintes irányú volt, így a 7, 3-as erősség kevés volt ahhoz, hogy óceáni léptékkel mérve jelentős szökőárt idézzen elő. “Nagy földrengés volt, de messze mindentől” – jelentette ki sommásan a hírügynökségeknek az amerikai geológiai intézet (USGS) egyik geofizikusa.
A földmozgás epicentruma a tengerfenék alatt tíz kilométerrel volt. A tengerszintre vetített pontja majdnem 4000 kilométerrel dél-délkeletre található Buenos Airestől, és 345 kilométerrel délkeletre a brit Déli-Sandwich-szigetekhez tartozó Bristol-szigettől.
A Déli-Sandwich-szigetektől északra fekvő Déli-Georgia-szigeten régebben bálnavadász állomás működött, jelenleg a brit Antarktisz-kutató intézet egyik állandó kutatóállomása található rajta. A Déli-Sandwich-szigetek lakatlanok. E szigetek a Falkland-szigeteki brit hatóságok közigazgatási körébe tartoznak.