Lassíts, élj tartalmasabb életet!
Gyorsul a világ, az internet, a kommunikáció, a termelés, az értékesítés, a járművek serege, és a mi életünk is. Instant a kávénk, rapid randikra járunk, minden információt azonnal meg akarunk tudni…
A hipergyors fejlődési folyamatok ellenpontjaként valamiféle racionális átgondolásra, az alkotói folyamatok és az alkotások élvezetére, a hagyományos értékekben való elmerülésre buzdít a „slow movement”.
Egy ma még kicsiny, de egyre gyarapodó közösség azt vallja, hogy a gyorsaság nem fenntartható, hosszú távon tönkreteszi kreativitásunkat, nem kedvez a társadalomnak, a kultúrának. A lassulás lehetőségeit kereső mozgalom itthon még csak szárnyait bontogatja, de a helyi termékek fogyasztása, a közösségi termelés, az ökoturizmus és az alternatív pedagógia területén már megmutatkozik.
A Slow mozgalmak átgondoltabb fogyasztásra ösztönöznek, mindezt a magasabb életminőség, a tartalmasabb és nyugodtabb élet, a társadalmi és kulturális fenntarthatóság reményében teszik.
A fogyasztói társadalmak és a globalizáció anomáliáiból születő Slow Movement nyitánya 1986-ban volt Rómában, a világ ekkor ismerkedett meg a Slow Food fogalmával. Azóta a fogalomkör egyre bővült, s az élet összes területén teret hódított.
A National Geographic Ökonapi rendezvényén szeptember 15-én a Millenáris Parkban még többet megtudhat a Slow Movementről és arról, hogy miben, és miként érdemes lassítanunk.
Forrás: ng.24.hu