Zöld szálloda a Mátrában
Pihenés közben egyre inkább vágyunk az érintetlen tájra, változatos élővilágra és tiszta környezetre. Ha viszont egy hely emberektől zsúfolt, máris elveszíti az óhajtott nyugalom varázsát.
Fotó: hotel-residence.hu
Az ökoturisták célul tűzték ki, hogy oly módon járnak be egy területet, hogy ne zavarják meg az ott élők mindennapjait és ne tegyenek kárt a természeti és kulturális értékekben. Ez csak úgy valósítható meg, ha egyszerre kis csoportokban, lehetőleg környezetkímélő közlekedési eszközökkel érkeznek az adott területre. A helybeliek örömmel látják az idelátogatókat, és igyekeznek olyan programokkal várni őket, mellyel több szemszögből is megismertetik a térség kultúráját, terület hagyományos életmódját, megjelennek a természetjárás különböző formái, mint a gyalogos, a kerékpáros, vagy a vízi túrázás.
A Mátraházán található, Zöld Szálloda címmel büszkélkedő Hotel Residence Ózon **** Superior üzemeltetői minimalizálják a környezeti terheléseket, figyelve a környezetvédelemre. A szálloda egyedülállónak ígérkezik a környezetbarát technológiák terén, hiszen a teljes komplexum hőenergia ellátását kizárólag megújuló energiaforrásokból nyeri. A vezetőség elkötelezett a természet megóvásában, így a lehető legtöbb környezetbarát megoldással működteti az épületet.
Az NG Ökonapon Többet is megtudhatnak a Hotel Ózonról, játsszanak velük és nyerjenek az értékes ajándékok közül!
Forrás: ng.24.hu