A NatGeo Fotóbárkája
Előfordulhat, hogy bolygónk állat- és növényfajainak fele ki fog halni 2100-ra.
Pápaszemes pehelyréce (Somateriafisher). Télen a Bering-tenger hideg, táplálékban gazdag részein gyülekezik, kagylón és egyéb tengeri lényeken él. Élőhelye, az örök jég egyre fogy és a táplálék mennyisége is csökken. Erősen veszélyeztetett.
Fotó: Joel Sartore; Alaska Sealife Center
A National Geographic több éves projektje, a PhotoArk célja, hogy megörökítse azokat a növényeket és állatokat, melyek már ma is a kihalás szélén állnak.
Félszigeti villásszarvú antilop (Antilocapra americanapeninsularis). A villásszarvú antilopok állományának egy része a védettségnek köszönhetően gyarpodik, ezt az alfajt viszont ma is a kihalás fenyegeti.
Fotó: Joel Sartore; Los Angeles-i Állatkert
Türkiz rózsabogár (Smaragdesthes africana oertzeni). Az állatkertekben általában emlősöket, madarakat, esetleg néhány hüllőt és kétéltűt tartanak. A Fővárosi Állat- és Növénykertben, már 1909 óta különféle ízeltlábúak is megtalálhatóak, így a PhotoArk fényképgyűjteménybe számos rovarfajról készült kép is bekerült.
Fotó: Joel Sartore; Budapesti Állatkert
Az adatbázisban jelenleg ötezer faj fotója található. Joel Sartore, a NatGeo fotográfusának célja, hogy a világ 12 ezer, állatkertben élő, veszélyeztetett fajáról műtermi felvételeket készítsen, fekete és fehér háttérrel. A fotográfus reméli, az ikonikus képek milliókat fognak inspirálni világszerte arra, hogy még nincs késő megmenteni a Föld veszélyben lévő fajait.