Föld Órája események – 2016
Helyi idő szerint pontban fél kilenckor, a Müpában történt ünnepélyes lekapcsolást követően kihunytak Budapest fényei.
A világ 178 országának több mint tízezer helyszínén söpört végig a világ legnagyobb éghajlatvédelmi civil összefogása. A hazai központi eseményen a fenntartható innovációkat és a WWF Zöld Generációt ünnepelték. A WWF Magyarország a Föld Órája alkalmából a hazai vállalatok felelősségére figyelmeztet.
„Az éghajlatváltozás korunk legégetőbb emberi kihívása. Minden erőnkkel azon kell dolgoznunk, hogy a jövő nemzedékei számára élhetővé tegyük a Földet. Ehhez a munkához mindannyiunk erejére szükség van – a Föld Órája globális akciója az együttes cselekvés erejére hívja fel a figyelmet” – mondta el Antal Alexa, a WWF Magyarország kommunikációs vezetője a Müpában, a lekapcsolás előtti percekben.
A FŐKERT Nonprofit Zrt. jóvoltából nap közben több száz árvácskából és gyertyából rakták ki a Föld Órája 60+ logót, a jelképes egy órán túl mutató cselekvés szimbólumát, amely a város fényeinek lekapcsolását követően egyedüli fényforrásként pazar hatást keltett. A tizedik jubileumi Föld Órája alkalmából a Nemzeti Filharmonikus Zenekar, Kocsis Zoltán vezényletével koncertet adott. A Bartók Béla Nemzeti Hangversenyteremben felcsendülő zenét a Müpa Webcast segítségével, a foldoraja.hu oldalon keresztül az egész világon élőben élvezhették.
A WWF Magyarország publikálta a hazai nagyvállalatok éghajlatvédelmi céljait és tevékenységét vizsgáló jelentését, amely szerint a magyar lakosság sokkal többet vár a hazai nagyvállalatoktól az éghajlatvédelem terén. Ezzel párhuzamosan, világszerte számos konkrét lépés történt az éghajlatváltozás hatásainak mérséklésére. Miközben Szingapúr teljes üzleti negyede elsötétült, a WWF Szingapúr központi eseményét annak a célnak dedikálták, hogy erdőt telepítsenek Szumátrán, ahol 2015 szeptembere és októbere között mintegy kétmillió hektárnyi erdőterület égett le. A Galápagos-szigeteken korábban épp a Föld Órája momentumát kihasználva érték el, hogy betiltsák a műanyag zacskók használatát. 2016-ban ők is tovább mentek és mostantól már a hungarocell és habdoboz ételcsomagolás használata is tilos a világörökség részét képező szigetországban.. Miközben a világ lekapcsolt, a WWF Tanzánia a Föld Órája mozgósításának eredményeképpen egy napelemes vízpumpát üzemelt be Temeke településen, amely a helyi iskolát és a beteggondozót látja majd el tiszta vízzel.