Fenntarthatósági Sajtódíjat nyert a National Geographic szerkesztője
Bordás Veronika, a National Geographic magazinban megjelent, Magyarország: nemek és igenek című cikke az írásos újságcikk (print, online) kategória díjazottja lett.
Fotó: Tökölyi Csaba
2017. szeptember 30-án hatodik alkalommal adták át a Fenntarthatósági Sajtódíjat a budapesti Akvárium Klubban megrendezett 10. Fenntarthatósági Napon.
A Fenntarthatósági Médiaklub és a Magyar Telekom közös pályázatát idén három kategóriában írták ki. A 300 ezer forintos díjat Christopher Mattheisen, a Telekom vezérigazgatója adta át a nyerteseknek.
Díjazottak: (balról jobbra): Szomolányi Katalin, a Magyar Telekom Vállalati Fenntarthatósági Központjának vezetője, Bordás Veronika, Belicza Bea képviseletében: Miksztai-Réthey Brigitta, Melis Dóra és Christopher Mattheisen, a Magyar Telekom vezérigazgatója
Fotó: Tökölyi Csaba
Olyan újságírók, bloggerek kaptak elismerést, akik írásukkal fölhívják a figyelmet, az életünket és környezetünket érintő kérdésekre, illetve támogatják a fenntarthatósági szemlélet erősödését. 2017-ben három kategóriában lehetett pályázni: TV/rádió/ videós tartalom; írásos újságcikk (print, online), valamint blog/ vlog.
Bordás Veronika röviden ismerteti díjnyertes írását.
Fotó: Tökölyi Csaba
Az újságcikk kategória nyertese Bordás Veronika írása lett, mely a National Geographic magazin 2017. januári számában jelent meg. A cikk a nemek közötti esélyegyenlőség és társadalmi tolerancia jegyében a magyar gender kérdést és a szexuális kisebbségek jogait veszi górcső alá.
A videós kategória nyertese Belicza Bea 24.hu-n publikált Egy nyelven sem beszél, mégis három nyelven ért és ír című munkája lett. A riport olyan fiatalokat mutat be, akik a siketek jelnyelvét sem tudják megtanulni, ezért speciális kommunikációs eszközökre van szükségük. A digitális eszközök teszik lehetővé számukra a kommunikációt, sőt a tanulásban és a munka világában is helyt tudnak állni.
A blog/vlog kategória nyertese Melis Dóra: Ahol még a postás sem jár – tíz nap a felhők fölött című írása lett. A Rundebella utazóblogon megjelent blogbejegyzés egy minisorozat része, amelyben a civilizációtól távol élő diplomás remetéket mutat be a szerző.