A fajvédelem meghozta eredményét
Jelentős mértékben nőtt a tengeri emlősök és tengeri teknősök populációja, miután kiterjesztették rájuk a veszélyeztetett fajokról szóló amerikai törvényt
A kaliforniai Biológiai Diverzitás Központ tanulmánya a PLOS ONE tudományos folyóiratban jelent meg, mely szerint a fajok megőrzését célzó intézkedések, mint a különféle fajok speciális bánásmódban részesítése, a halászati szabályozások, más nemzeti és nemzetközi intézkedésekkel együtt jelentős mértékben elősegítették a populációk növekedését.
A veszélyeztetett fajokról szóló törvény (Endangered Species – ESA) védelmezi a veszélyeztetett növényeket és állatokat, és egyre nagyobb számú tengeri fajnak ad lehetőséget megmaradásra.
A központ munkatársai Abel Valdivia vezetésével összegyűjtötték az amerikai törvény által védett mind a 62 tengeri emlősfaj és tengeri teknősfaj egyedszámának éves adatait.
A kutatók azt találták, hogy 18 tengeri emlőspopuláció és hat tengeri teknőspopuláció jelentős mértékben nőt az után, hogy bekerültek a törvénybe. Azt is kimutatták azonban, hogy két tengeri emlősfaj populációi csökkentek. A tengeri teknősöknél nem észleltek ilyen folyamatot. Három tengeri emlőspopuláció és két tengeri teknőspopuláció esetében nem mutattak ki változást.
Ezek az eredmények rámutatnak arra, hogy más fajok is képesek lehetnek a populációnövekedésre, ha időben és hatékonyan megvalósítják a fajok védelmére hozott intézkedéseket – hívták fel a figyelmet a szakemberek.