Reflektorfényben a Galápagos-szigetek
A Nemzetközi Űrállomásról készült felvételen a napfény a szigetek környékét ragyogja be.
2020. október 24-én készült az a felvétel a különleges élővilágú szigetcsoportról, amelyet az Earth Observatory tett közzé. A fotón jól felismerhetőek a szigetek vulkáni kráterei, köztük a tóval kitöltött La Cumbre krátere, az alig egymillió éve kialakult Fernandina szigetén. Az 1476 méter magas tűzhányó legutóbb 2020 januárjában tört ki, ezt megelőzően például 1968-ban heves robbanásos kitörése is volt, ekkor alakult ki a kráterében látható, a felvételen fehéren becsillanó tó, amelynek mérete minden azóta bekövetkezett kitörés után megváltozik.
A napsütötte tengerfelszínen rendezettnek tűnő, sötét és világos sávokból álló hullámos területeket is láthatunk több helyen. E hullámok és a mozgásuk a tengervíz tulajdonságairól árulkodnak, a létrejöttjükhöz szükséges körülményekre ugyanis vissza lehet következtetni. A szakembereket segítik az olyan körülmények megfigyelésében, melyek a víz áramlása, a hidegebb vagy melegebb víztömegek szállítása által például a korallfehéredéshez elvezetnek.
Az itt élő több mint 9000 faj védelme érdekében 1959-ben a teljes szigetcsoportot nemzeti parkká nyilvánította az ecuadori állam. A törékeny élővilágot a klímaváltozás miatt intenzívebbé váló El Niño is fenyegeti.