Aranyló ősz az orosz távol-keleten
A Primorszkij Kraj, vagyis a Tengermelléki határterület az orosz távol-kelet természeti kincse, tengeren és szárazföldön egyaránt.
Az Earth Observatory felvétele gyönyörű, aranyló színekben mutatja be a Kínával és Észak-Koreával határos régió aktuális őszi arcát. Az adottságoknak köszönhetően igen változatos élővilágú, számos természetvédelmi területnek ad otthont a Szihote-Alin-hegységtől a Japán-tenger partjáig nyúló terület, ezek egyike, a Szihote-Alin Természetvédelmi Terület az UNESCO Világörökség része is.
2021. október 12-én készült a Landsat-8 felvétele, amelyen az ősz legragyogóbb színeit láthatjuk. A régió dús erdőségeit a tenger közelségének is köszönheti, az enyhe és nedves légtömegek segítik elő a gazdag élővilág fennmaradását.
A Japán-tenger partjával párhuzamosan futó, viszonylag alacsony Szihote-Alin-hegység 1000 méter fölé nyúló ormait örökzöld erdők borítják, ezeket a felvételen sötétzöldnek látjuk. A 2007-ben alapított Zov Tigra Nemzeti Parkban találhatóak a terület legmagasabb hegyei, e régió a veszélyeztetett amuri tigrisnek biztosít sokszínű erdei élőhelyet. A több mint 1200 négyzetkilométeres Lazovszkij Természetvédelmi Terület a hegyektől a tengerpartig nyúlik. A közepes magasságban elhelyezkedő erdők egyaránt tartalmaznak színpompás lombhullatókat, mint a nyír, a nyár, a juhar, és emellett örökzöld tűlevelű fákat.
A Milogradovka-folyó, mint a térség többi folyója, a Szihote-Alinból ered és a tengerbe torkollik, alacsony fekvésű partjait általában lombhullató erdők, főként tölgyesek kísérik. Akadnak azonban kivételek. Az Olga-öböl egy ilyen kivétel – itt honos az öbölről elnevezett Olga-vörösfenyő, amely Oroszország más részein igen ritka, a Tengermelléki határterületen azonban gyakori. A vörösfenyők, más fenyőfélékkel ellentétben lombhullatóak, és búcsúzóul minden ősszel narancsos aranysárgára színeződik a koronájuk, ezzel járulnak hozzá a régió színpompás őszi hangulatához.