Kisbolygót neveztek el Karikó Katalinról és más magyarokról
Az égitestek magyar felfedezésűek, így a névjavaslatot is a felfedező hazai csillagászok adhatták.
Egy kisbolygó felfedezését követően, ha bizonyosan azonosítható, vagyis megfelelő pályaadat áll rendelkezésre róla, sorszámot kap, majd később kerülhet sor a névadásra, amelyre javaslatot a felfedező tehet. Bárkiről, bármikor lehet kisbolygót elnevezni, kivéve a politikusokat és a katonákat, az ő esetükben 100 évet várni kell a névadással. A kielégítő pontosságú pályaadatokhoz gyakran sok évi megfigyelés szükséges, ezért a nevet kapó kisbolygók általában jóval korábbi felfedezés eredményét dicsérik.
Hazánk hagyományosan sikeres kisbolygók felfedezésében, jelenleg ez a Piszkéstetői Obszervatóriumban végzett megfigyelések eredménye, 1997-től kezdődően közel 2000 kisbolygóra bukkantak rá magyar kutatók! A csillagaszat.hu beszámolt azokról a kisbolygókról, amelyek nevét 2021. november 29-én fogadta el a Nemzetközi Csillagászati Unió.
(166028) Karikókatalin a világhírű biológus kutatóról elnevezett égitest hivatalos neve, Sárneczky Krisztián és Heiner Zsuzsanna fedezte fel 2002-ben. A kb. 1,5 km átmérőjű kisbolygó a Mars és a Jupiter közti fő kisbolygóövben kering, és 3,7 év alatt kerüli meg a Napot.
Kisbolygót neveztek el még a következő hírességekről: Vass Imre barlangkutató, Schick Béla gyermekorvos-immunológus, Guckler Károly erdőmérnök, Schulek Frigyes építész, Kulcsár Győző olimpiai- és világbajnok vívó, Tessedik Sámuel lelkész, tanár és író; Miroslav „Miro” Mesaroš szlovákiai tanár, amatőrcsillagász, ismeretterjesztő; Virághalmy Géza fizikus; Ábrahám Péter asztrofizikus; valamint Kelemen János, Tóth Imre, Paparó Margit, Oláh Katalin, és Barcza Szabolcs csillagászok.