Először láthattunk földfogyatkozást
Az Artemis-1 küldetése során a Holdtól eltávolodva, élő közvetítésben mutatta a Földet, amint azt az űrhajó szemszögéből pont eltakarja a Hold.
Az Artemis-1 küldetésben a legénység nélküli Orion űrhajó elérte útja legtávolabbi pontját, és közben az egyik napelemtáblán lévő kamerával közvetítette azt, amit „lát”. Talán nem egészen véletlen, hogy erről a pályáról pont így megfigyelhetett egy földfogyatkozást, hisz az Artemis-1 küldetésnek nemcsak tudományos céljai vannak, hanem demonstrációsak is. Ilyen látványt soha korábban nem élvezhettünk, de az Artemis-korszak kezdetéhez nagyon is illik! A közvetítés érdekessége, hogy a felszerelt kamerák gyakorlatilag egyszerű, kereskedelemben kapható akciókamerák, amelyeket az űrbéli viszonyokhoz megerősítettek.
A fogyatkozás hátulütője, hogy ekkor egyúttal a rádiókapcsolat is megszakadt az Orion űrhajóval. A jövőben, ha a Hold körüli pályán keringő Gateway űrállomás majd megépül, nem lesz ilyen probléma, mivel annak a pályája folyamatos rádiókapcsolatot biztosít a Földdel. A küldetés jeles pillanatait egy galériában nézheti végig az érdeklődő.
A küldetés 2022. december 11-én véget ér, ekkorra az Orion űrhajó visszaér a Földre, s a Csendes-óceánba pottyan. Ez az utolsó szakasz lesz a küldetés legfontosabb tesztjeinek terepe, amely a jövőbeli űrhajósok épségben hazajuttatásának kulcsa.