A hagyományos nagylátószögű asztrotájképekkel ellentétben ezt a fotót teleobjektívvel készítettem, hogy a kút háttereként a teljes képmezőt kitöltő galaktikus központ jobban kifejezze az univerzum végtelen nagyságát. A megvalósítás több nehézséget is okozott, egyrészt nagyon sötét helyet kellett keresnem, hogy a fényszennyezés még így a felszín közelében se nyomja el a Tejút fényét, ráadásul a képet összesen 9 expóból kellett elkészítenem a zajcsökkentés és a megfelelő mélységélesség elérése céljából.
Kormorán néven is sokak által ismert, viszonylag gyakori, korábban jelentős hazai állománynövekedésen átesett faj. Ősszel az itthoni populáció egyedei mellé északabbról érkeznek csapatok. A vizek befagyásával a madarak jelentős része déli irányba vonul, a be nem fagyó vizeken azonban sok példány áttelel.
légköroptikai jelenségre volt szerencsénk
(A jelenség maga a színes, koncentrikus gyűrűk (ezt glóriának hívjuk) középpontjában látható emberalak-árnyék, amely a fotós árnyéka. A nevét onnan kapta, hogy az első tudományos leírása során a német Brocken-hegyről jegyezték fel, ahol a hegy alacsoyabban fekvő részeit gyakran fedte köd. A hegytetőről lenézve erre a ködre vetült rá az ember árnyéka, megfelelő irányból érkező napfény esetén. A glória színes gyűrűi a fény elhajlásának - diffrakciójának - következményeként jönnek létre. Hasonlót láthatunk repülőgépről is, ha a gép viszonylag közel repül el egy felhőréteg felett, ekkor a repülő árnyéka látható a gyűrűk középpontjában. - a szerk.)