A nap képe: Harangok
A fotón a nyári erdők kecses szépsége, a Turbánliliom látható, a képet a Bükk-hegységben készítettem.
A nap képe: Láthatatlan világ
Kék fadongó feje UV fény alatt fotózva. A fotó az UV floureszcencia jelenségét használja ki, azaz az UV fény általi gerjesztés miatt a fotóalany egyes részei látható fényt bocsátanak ki, amely lencsevégre kapható. A fotó elkészítéséhez egy olyan, saját készítésű UV forrást használtam, ami csak a nem látható 365 nm +/- 20 nm-es spektrumban bocsát ki fényt, ezáltal nem zavar bele a képalkotásba a látható fény kék komponense sem.
A nap képe: Hajnalpírlepke.
A hajnalpírlepke erdők ritkás, félárnyékos részein, erdőszéleken él, de nyílt területeken, virágos réteken és kertekben is megtaláljuk, a hegyvidékeken 2000 méter magasságig. A korai lepkék közé tartozik; már az első melegebb időszak után repül – többnyire április elejétől júniusig, az Alpokban még augusztus elején is. A növényeken megpihenő lepke összecsukja szárnyait, ezért nehéz észrevenni. Évente egy nemzedéke kel ki.
A nap képe: A Magas-Tátra ösvényein
A kép a Magas-Tátrában készült, úton a Poprádi-tó felé.
A nap képe: Mesebeli kápolna Szlovéniában
A napkeltét követő órában sikerült megörökítenem a kis szlovén község melletti hegyen épült Szent Primus és Felicián kápolnát. A hegyek ölelésében lévő templom 1907-ben épült, neoklasszicista stílusban.
A nap képe: Haláltánc
Közel 3 hónapig jártam ki napról-napra tanulmányozni és fotózni a téli madarainkat. Észrevettem, hogy akármilyen tárgyat helyezek ki az etetőhöz közel, az jól funkcionál idővel a leszálláshoz. Pár hétig ezeken is elhelyeztem az eleséget, majd ezután csökkentettem azok mennyiségét, de a madarak továbbra is rászálltak. A felvételen egy szürkemarha koponya és egy cinke látható naplemente fényeiben.