Szív Köd és a Halfej Köd
Az északi félgömb jellegzetes és népszerű W alakú Cassiopeia csillagképben figyelhető meg az IC 1805 katalógusjelű jellegzetes szív alakú formát öltő köd és annak csúcsában található Halfej Köd. Nagyjából bolygónktól 7500 fényéve van. Az objektumot figyelve az ember agyát becsapja a két pitvarra emlékeztető alakzat eltérő mérete, ezért kifejezetten térbeli, háromdimenziós hatásnak tűnik. Ionizált oxigén- és kéngázokból áll, amelyek felelősek a keskeny sávú képeken látható gazdag kék és narancssárga színekért. A köd alakját a magjában lévő forró csillagokból származó csillagszelek alakítják. Csaknem 2 fokot ível az égbolton, ami a telihold átmérőjének négyszeresét fedi le.
A kép monokróm kamerával készül. Az összetett szín zöld színét a Hidrogén alfa szűrővel, piros színét a Kén II szűrővel, kék színét az Oxigén III szűrővel készített képeim egymásra helyezésével kaptam. A végső képet összesen 162 darab egyenként 10 perces expozícióból álló, 4 éjszaka és 27 óra alatt készült nyers képek felhasználásával készítettem.
Hubble Space Telescope szakemberei rendszerint ezzel a megoldással készítik el és publikálják a képeiket. Maga a megoldás is innen kapta a nevét: HST színpalettás feldolgozás.