Diwali, a fények ünnepe
Nem, ezek az emberek bizony nem melegedni érkeztek a tűz köré. A Diwali a hindu vallás egyik legjelentősebb ünnepe, ami jelképezi a az anyagi jólétet, illetve a spirituális fényt és felemelkedést is. Az ötnapos fesztivál az indiai szubkontinensről származik, és már a korai szanszkrit szövegek is említik. A Diwalit általában húsz nappal a Vijayadashami (Dussehra, Dasara, Dasain) fesztivál után ünneplik.
A Dhanteras vagy annak regionális megfelelője a fesztivál első napja, amikor az ünneplők felkészülnek az otthonuk kitakarításával és a padló díszítésével, például a rangoliszok készítésével.
A második nap a Naraka Chaturdashi.
A harmadik nap a Lakshmi Puja napja és a hagyományos hónap legsötétebb éjszakája. India egyes részein a Lakshmi Puja utáni napot a Govardhan Puja és a Balipratipada (Padwa) jelöli. Egyes hindu közösségek az utolsó napot Bhai Dooj-ként vagy annak regionális megfelelőjeként jelölik, amelyet a testvér és testvér közötti köteléknek szentelnek, míg más hindu és szikh kézműves közösségek Vishwakarma Puja-ként jelölik ezt a napot, és a munkaterületeiken végzett karbantartással és imák felajánlásával tartják meg.