Önök küldték
Szélesvásznú IC5070-NGC7000
2022.12.12.Fekete Krisztián
National Geographic Magyarország

A képen jobb oldalán az Észak-Amerika köd (NGC7000) egyik részlete, a 'Cygnus Wall' látható ami a ködösség egyik legintenzívebb csillagképző régiója. A kép bal oldalán a 'Pelikán köd' (IC5070) látható egy csillagközi porral elhatárolva az NGC7000-től.
Maga a térség olyan nagy hogy 600mm fókusztávolságon nem fért bele a kamera látómezejébe, ezért a kép egy 2 panelből álló mozaik. A felvételek keskenysávú szűrők használatával készültek amik az ionizált gázok fényét engedik át. A feldolgozás során - a Hubble űrtávcső képeihez hasonlóan - a kén a piros, a hidrogén a zöld az oxigén pedig a kék színcsatornára került, így jobban elkülönülnek az egyes molekulák eloszlásai a térben.

A képen jobb oldalán az Észak-Amerika köd (NGC7000) egyik részlete, a ‘Cygnus Wall’ látható ami a ködösség egyik legintenzívebb csillagképző régiója. A kép bal oldalán a ‘Pelikán köd’ (IC5070) látható egy csillagközi porral elhatárolva az NGC7000-től.
Maga a térség olyan nagy hogy 600mm fókusztávolságon nem fért bele a kamera látómezejébe, ezért a kép egy 2 panelből álló mozaik. A felvételek keskenysávú szűrők használatával készültek amik az ionizált gázok fényét engedik át. A feldolgozás során – a Hubble űrtávcső képeihez hasonlóan – a kén a piros, a hidrogén a zöld az oxigén pedig a kék színcsatornára került, így jobban elkülönülnek az egyes molekulák eloszlásai a térben.