Egy idegen világban


Az Aloe dichotoma, vagyis más néven a tegezfa (ismertebb nevén quiver tree), a dél-namíbiai felföldek őshonos növénye. Nevét a 17. században kapta, amikor a busman vadászok a fa kérgéből tegezeket készítettek nyilaik számára. Ezek a furcsa kinézetű fák akár kilenc méter magasra is megnőhetnek, így igazán aprónak érezheti magát az ember a közelükben.
Emellett különleges dolerit sziklaképződmények is láthatók a környéken, amelyek 160–180 millió évesek. Abban az időben a Pangea nevű őskontinens darabokra szakadt a tektonikus lemezek mozgása miatt. A repedéseken keresztül forró láva tört fel, majd hosszú évmilliók alatt az időjárás és az erózió lekoptatta a puhább üledékes kőzeteket, így a kemény dolerit sziklák a felszínre kerültek.
Ahogy sétáltunk ezen a tájon, olyan érzésünk volt, mintha egy másik bolygón járnánk. És ha ez még nem lett volna elég lenyűgöző, az éjszakát egy hatalmas szövőmadár-fészek alatt töltöttük – akkora volt, mint az autónk, és több száz madár lakta. Ez a hely valami egészen különleges. Biztos vagyok benne, hogy egyszer még visszatérek ide.
EXIF:
Sony A7IIIa
Sony 35mm f/1.4 GM
Benro Polaris
Égbolt: f/1.4, 60s, ISO 800 (13 kép x 3 sor) + H-alpha: f/1.4, 60s, ISO 3200 (10 kép x 2 sor)
Előtér: f/1.4, 60s, ISO 800 (14 képes focus-stackelt panoráma)
Helyszín: Mesosaurus Fossil Camp
Dátum: 2025.05.22.