Önök küldték
Androméda-galaxis
2025.09.20.Pintér Máté
National Geographic Magyarország

Tegnap este végre kijutottunk fotózni. A szokásos helyünkön, jó ég alatt fotóztam egy kis Androméda-galaxist, mert nagyon régi volt az előző fotóm róla. Mikor a zenitbe ért, a vezetés tönkrement, úgyhogy 68 darab 3 perces expo sikerült hozzá. Némi ferdeség van még a rendszerben, szerintem a szenzornál. Skywatcher 72/420 ED APO távcsővel készült, Canon 1200D fényképezőgéppel.

Tegnap este végre kijutottunk fotózni. A szokásos helyünkön, jó ég alatt fotóztam egy kis Androméda-galaxist, mert nagyon régi volt az előző fotóm róla. Mikor a zenitbe ért, a vezetés tönkrement, úgyhogy 68 darab 3 perces expo sikerült hozzá. Némi ferdeség van még a rendszerben, szerintem a szenzornál. Skywatcher 72/420 ED APO távcsővel készült, Canon 1200D fényképezőgéppel.







































































































































































































