Könyv

Együnk jókat, okosan!
Az idő fáradhatatlan, egyre diktálja az ütemet. Legtöbbünk életét a munkában és azon túl is naptár, határidőnapló, ütemterv és órarend irányítja, ritmusát a percek, órák és napok özöne adja.
Legfrissebbek
Távoli népekről, legendákról, szokásokról
Könyv a híres magyar mentőkutyáról
Az óceánok martalócainak históriája
Még több cikk
Édesvízi gerinctelenek Közép-Európában
Kibővítve és átdolgozva újra megjelent Kriska György külföldön is nagy sikerű Édesvízi gerinctelenek Közép-Európában című munkája. A közel 400 rajzot és fotót tartalmazó, videókkal ellátott, közérthető nyelven megírt könyv a hazai környezettudatos szemléletformálásnak is hasznos eszköze.
Csodálatos állati elmék
Vajon képesek az állatok gondolkodni? Történelmünk folyamán nagyon sokáig az lett volna a válasz erre a kérdésre: igen, az állatok képesek gondolkodni.
Egy magyar kutató és az orrszarvúk története
2017 nyarán futótűzként terjedt az internetes portálokon a hír: magyar ökológust ölt meg az orrszarvú Ruandában.
A növényi sejtek belső dinamikája
Az aszálynak és a szélsőséges időjárásnak ellenálló növények nemesítését is segíthetik a Debreceni Egyetem Növényi Sejt- és Fejlődésbiológia Kutatócsoportjának vizsgálatai.
Kárpátalja: örökség és társadalom címmel megjelent az ELKH Új tudományos zsebkönyvtár sorozatának első kötete (X)
Új tudományos zsebkönyvtár címmel tudományos könyvsorozatot indít az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat (ELKH) a Typotex Kiadóval együttműködésben.
A kulisszák mögött: kultuszok, rituálék, szervezetek, vezetők, nagymesterek
A titkos társaságok ősidők kezdetétől a mai napig civilizációnk, kultúráink alapvető mozgatói. Mi a titka lankadatlan vonzerejüknek?