Közfigyelmet érdemlő életművek – kiosztották a Magyar Örökség-díjakat

Immár 32. alkalommal osztották ki a Magyar Örökség-díjakat szombaton Budapesten, a Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Karának aulájában; az ünnepségen jelen volt Orbán Viktor volt kormányfő, Fidesz-elnök és Mádl Dalma, a köztársasági elnök felesége.
Hámori József, a Magyar Örökség és Európa Egyesület bírálóbizottságának elnöke köszöntőjében elmondta: “politikai okok miatt évtizedek, valamint jeles személyiségek töröltettek ki a magyar történelemből, illetve eseményeket, teljesítményeket ferdítettek, torzítottak el”.
A civil kezdeményezés nyomán létrejött Magyar Örökség egyesület ezeket a hibákat szeretné kiigazítani oly módon, hogy ráirányítja a közfigyelmet fontos életművekre és teljesítményekre – hangoztatta Hámori József.
Gaál István rendező filmjeiben a hazai valóság művészi ábrázolásért vehette át a Magyar Örökség kitüntető címet. A 70 éves alkotó nevéhez többek között olyan munkák fűződnek, mint a Sodrásban, a Zöldár, a Magasiskola, a Holt vidék, a Legato, valamint az Orfeusz és Eurydiké.
Kozma Imre atyát és a Magyar Máltai Szeretetszolgálat határokon is átívelő szolgálatát szintén Magyar Örökség kitüntető címmel ismerték el.
Posztumusz Magyar Örökség-díjas lett az író, műfordító, humorista, kritikus Karinthy Frigyes (1887-1938).
Rajeczky Benjámin (1901-1989) zenetörténész, népzenekutató, a ciszterci rend tagja zenetudósi és pedagógiai életműve szintén kiérdemelte a Magyar Örökség elismerést.
A 78 éves Magyar Rádió Rt. értékőrző közszolgálata minősíttetett Magyar Örökségnek.
Az Eötvös József Collegium tanár- és tudósképzésben vállalt történelmi szerepe ugyancsak a magyar örökség részévé nyilváníttatott.
A Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Karát szintén Magyar Örökség-díjban részesítették. A 78 éves alma matert a test és a lélek harmonikus fejlesztéséért végzett kiemelkedő tevékenysége elismeréseként jegyezték be a kitüntettek nevét megörökítő Aranykönyvbe.
A Magyar Örökség-díj bírálóbizottsága nyolcadik esztendeje – évenként négy alkalommal – állampolgári javaslatok alapján hozza meg döntését, titkos szavazással.