Bőséges „gyerekáldás” a pécsi állatkert lakóinál
A pécsi vadasparkban a látogatók októbertől több ritka állatfaj újszülött egyedeit is megtekinthetik.
A törpe kenguruk kicsinyei védettséget élveznek anyjuk erszényében, a mókusmajmoknál született hármas ikrek szüleikbe kapaszkodva töltik első napjaikat – nyilatkozta Pintér Tibor vadaspark igazgató az MTI-nek.
Szakállas agáma, hüllő, skorpió és gekkó bébik
Közlése szerint a vadaskert gondozói speciális ládákat készítettek az Ausztrália félsivatagos területein honos gyíkféle, a szakállas agáma, valamint az Ázsiában élő hüllő, a leopárd gekkó tojásainak kikeltéséhez.
Infralámpák segítették az intézmény terráriumban őrzött óriás skorpiók születését. A petékből kibújt állatok még csak 2-3 centiméter hosszúak, de mérgük már ugyanolyan halálos lehet, mint a 15-20 centimétert elérő felnőtt példányoké – mondta Pintér Tibor.
Nagymara és antilop kölykök is születtek
A dél-amerikai füves területekről származó, nyulakra hasonlító nagymarák és az indiai antilopok kicsinyei is jól érzik magukat a pécsi vadasparkban kialakított mesterséges élőhelyükön.
Az elmúlt hetekben született állatok többsége egyelőre megfigyelés alatt áll, a látogatók október elejétől, az állatvédelmi világnaptól tekinthetik meg őket.
Hüllővédelmi csoport alakult
Pintér Tibor elmondta azt is, hogy a baranyai megyeszékhelyen – az országban elsőként – hüllővédelmi csoport alakult. A középiskolásokból álló csapat a mintegy 10 évvel ezelőtt indult „Rügyek és gyökerek” elnevezésű világmozgalomhoz csatlakozott, amelynek célja az élővilág népszerűsítése, a növények és állatok védelme.
A pécsi fiatalok oktatási intézményeket keresnek fel, hogy bemutassák a Magyarországon kevésbé népszerű, félelmet keltő állatokat, főként a különböző hüllőket – mondta Pintér Tibor. „A teknősöket kedvelik az emberek, a gyíkokat megtűrik, de a kígyóktól sokan irtóznak, ezért bántják őket. Ennek pedig a Mecsekben is sok kígyó esik áldozatul” – tette hozzá.