A hangsebesség túlszárnyalása
1947. október 14-én az emberiség történetében először egy amerikai vadászgép pilótája, Chuck Yeager átlépte sugárhajtású repülőjével a hangsebességet.
Yeager az USA Nyugat-Virginia államában született, és ott nevelkedett, amíg 18 éves korában be nem lépett a hadseregbe, ahol csakhamar pilótaképzésre irányították. 1944-ben vetették be először, és hamarosan a légierő egyik legsikeresebb harcosává avanzsált. Egy alkalommal lelőtték gépét, de a francia ellenállók segítségével megmenekült a hadifogságtól és újra szolgálatra jelentkezett. 64 bevetésen összesen 270 órát repült a második világháború alatt.
A háború után kiképzőként tevékenykedett, ám csakhamar légibemutatókra is meghívták, miután képességeit a nagyközönség számára is érdekesnek ítélték felettesei. A légibemutatókat nemsokára fontosabb megbízások követték: a rakéta-meghajtású Bell-X-1 típusú vadászgépek tesztelésében is részt vehetett, és sokadik kísérlet után 1947. október 14-én sikerült is átlépnie a hangsebesség határát. Ő volt az első ember a Földön, aki képes volt erre. Pedig az október 14-ei kísérlet előtt majdnem baleset történt. Szerencsére Yeager lélekjelenléte segített az október 10-ei tesztnél. Akkor egyébként már csaknem elérte a hangsebességet (0, 997-et mutatott mérőműszere, ami azt jelente, hogy csupán három ezreddel maradt el az álomhatártól). Négy nap múlva képes volt javítani, és valóban túlszárnyalta ezt a limitet. Yeager ekkor 43 ezer láb (13, 1 ezer méter) magasságban tartózkodott. Végül 1, 06 Mach-sebességet ért el, vagyis a hangsebességet 1, 06-szorosan szárnyalta túl. (Ez körülbelül hétszáz mérföldes óránkénti sebességet jelent.)
Yeager eredményét csak egy év múlva hozták nyilvánosságra: az akkori hidegháborús hangulatban minden hasonló eseményt hatalmas titkolózás vett körül, de belőle végül sztárt faragtak Amerikában, és a leggyorsabb élő emberként emlegették a médiában.