A cyberkultúra képzőművészete – kiállítás a Benczúr Házban
„Webizmus - Művészet ami összeköt a világgal” címmel nemzetközi tárlat nyílik Budapesten, a Benczúr Házban, szerdán.
„A globális online cyberkultúra kialakulásával együtt megszületett annak saját művészete, elindítva egy új képzőművészeti irányzatot: a webizmust” – idézik a meghívóban a világművészeti áramlatot értelmező amerikai alkotót, Rodney Changot, vagy ahogy művésznéven ismerik, Pygoyát.
Az interneten keresztül szerveződött világművészeti áramlat tagjai – hivatásos grafikusok, festők – eszköztárukat bővítették ki a számítógép nyújtotta lehetőségekkel – mondta a társulás magyar tagja, Kovács-Egri Tibor festőművész. A komputert technikai segédeszközként használják – fűzte hozzá.
Az érdeklődők a Zazie, illetve az Uly Paya művésznevet használó osztrák képzőművészek, Ingrid Kamerbeek és Norbert Strippel német alkotók, illetve az amerikai Pygoya, a francia Bernard Dumaine és Kovács-Egri Tibor öt-öt digitális technikával készült, keretezett nyomatát láthatják.
Az alkalmi tárlat csütörtökön és pénteken tekinthető meg a VI. kerületi Benczúr utca 27. szám alatti intézményben. A webisták az európai turné keretében a franciaországi Angouléme-ben, Németországban Sonthofenben és Frankfurtban, valamint Bécsben is bemutatták már munkáikat.