Antik enteriör vásár és kiállítás a Műcsarnokban

Az immár tizedik alkalommal megszervezett antik enteriőr régiség kiállítás és vásár csütörtöktől vasárnapig látogatható Budapesten, a Műcsarnokban.
Az idei mustrán a magyarországi műkereskedelem képviseletében 55 galéria állít ki, 1500 négyzetméteren tízezer műtárgyat ajánlva az érdeklődők figyelmébe – mondta Galambos Sándor, a rendező Partner, s 2000 Kft. társ-ügyvezetője szerdán a rendezvénynek otthont adó intézményben, sajtótájékoztatón.
Az idei műtárgypalettán a legrangosabban a festészet képviselteti magát, hiszen “szenzációs képek” tekinthetők meg – fogalmazott. Gazdagítják a látnivalók sorát bútorok, porcelánok, ötvösmunkák, ékszerek, textíliák, szőnyegek, valamint antikvár kiadványok is.
A festmények sorában is kiemelkedő Munkácsy Mihály Poros út I. című műve. Az azonos címmel megfestett két, egyenlő értékű variáció másik darabja a Magyar Nemzeti Galéria tulajdonában van. A Munkácsy-alkotás decemberben kerül kalapács alá, a Mű-Terem Galéria árverésén, 75 millió forintos kikiáltási áron.
Kieselbach Tamás galéria-tulajdonos az alkalomra jelentette meg magyar és angol nyelven A modern magyar festészet 1892-1919 című kötetet. A 648 oldalas, csaknem ezer színes reprodukciót tartalmazó kiadvány 61 múzeum és 146 jelentős magángyűjtemény legszebb képeiből ad válogatást.
Az Antik enteriőr 2003 kiállításra a rendezők ezúttal is mintegy 15 ezer érdeklődőt várnak – hangzott el. Az esemény társrendezvényeként kiállítás tekinthető meg Egry József munkáiból a Műcsarnokban.