Kiosztották a Magyar Örökség-díjakat

Harmincharmadik alkalommal osztották ki a Magyar Örökség-díjakat szombaton Budapesten, a Semmelweis Egyetem Nagyvárad téri épületének dísztermében.
A Magyar Örökség-díj bírálóbizottsága – évente négy alkalommal – állampolgári javaslatok alapján hozza meg döntését, titkos szavazással korunk, valamint a II. világháborút megelőző időszak legjelentősebb magyar teljesítményeinek megnevezésére.
A testület a Magyar Örökség részévé nyilvánította Maczkó Mária “magyar lélekből fakadó énekművészetét.” A közelmúltban 70. életévét betöltött, a Károli Gáspár Egyetemen tanító Pozsgay Imre “példamutató politikai szerepvállalásáért” részesült elismerésben.
Gyulai István újságíró, a Nemzetközi Atlétikai Szövetség főtitkára sportdiplomáciai tevékenységéért vehette át a díjat tanúsító oklevelet.
Az erdélyi Haáz-család és a Szentegyházi Gyermekfilharmónia szintén bejegyeztetett a kitüntetettek nevét megörökítő Aranykönyvbe. Díjjal ismerték el Magyary Zoltán (1888-1945) jogászprofesszor “közigazgatási és tudománypolitikai munkásságát” is.
Magyar Örökség lett Medgyessy Ferenc (1881-1958) szobrász művészete. Kerényi Károly (1897-1973) klasszika-filológus, vallástörténész, egyetemi tanár, szerkesztő “nemzetközi klasszika filológiát gazdagító életművét” szintén Magyar Örökség-díjjal ismerték el.
A kitüntető címeket először 1995 decemberében adták át a Magyar Nemzeti Múzeumban. A Magyarországért Alapítványtól idén márciustól a Magyar Örökség és Európa Egyesület vette át a Magyar Örökség-díj gondozását.