Sikló épülne a Rác fürdő és a Citadella között

Elkészült a Rác fürdő rekonstrukcióhoz kapcsolódó, a Citadellához vezető sikló koncepcióterve - közölte kedden Somlyódy Csaba, a Fővárosi Közgyűlés tulajdonosi bizottságának elnöke.
Somlyódi Csaba az MTI-nek elmondta, ha a szakmai egyeztetéseken túljutott előterjesztéssel jövő héten a polgármesteri kabinet is egyetért, akkor a közgyűlés a hó végi ülésén meghozhatja a szükséges döntéseket.
A szocialista politikus szerint a koncepcióterv megfelelő garanciákat teremt a beruházás megvalósítására. Ez alapján várhatóan a közgyűlés előzetes tulajdonosi hozzájárulást adhat a beruházónak a sikló és a fürdőnél tervezett kétszintes mélygarázs megépítéséhez.
A beruházó társaságnak, a Rác Nosztalgia Kft.-nek, kisebbségi tulajdonosa a fővárosi tulajdonú Budapest Gyógyfürdői Rt. A befektető a Rác fürdő felújítását, a 60 szobás termálszállót, a 11 buszt és 78 gépkocsit befogadó mélygarázst, a siklót és a kapcsolódó beruházásokat egyidejűleg kívánja megvalósítani.
Az óránként 672 utast szállító siklót várhatóan a BKV Rt. üzemeltetné, amely már működtet egy hasonló létesítményt Budán. A bizottsági elnök úgy tudja, hogy a BKV nem zárkózott el az üzemeltetéstől. A városvezetés, illetve a közgyűlés elé kerülő előterjesztés szerint áfával együtt több mint 1, 4 milliárd forintba kerül a sikló, a mélygarázs és a kapcsolódó létesítmények megépítése.
A több mint 300 méteres pályájú sikló a Rác-fürdő mellől indulva, az Orom utcáig alagútban, majd azt követően négy méter körüli magasságban haladó síneken jutna el a Citadella alatti teraszig. A beruházás a jogerős engedély megszerzésétől számított két éven belül készülne el. Ezt követően a beruházó tíz éven át havi 300 ezer forintos, ezután pedig havi 700 ezer forintos földhasználati díjat fizet a fővárosnak.
A Fővárosi Közgyűlés 2002. május 30-i ülésén négy ellenzéki képviselő egyetértésével járult hozzá a Rác fürdő projekt megvalósításához. Ennek részeként 1, 2 milliárd forinttal megemelték a főváros fürdőtársaságának alaptőkéjét úgy, hogy a Rác fürdő térségében levő földet az rt.-be apportálták.
A Gyógyfürdő Rt. tavaly szeptemberben a Széchenyi-tervből 750 millió forintot nyert a Rác fürdő felújításához.