A kisgyermekkori tévézés figyelemzavarhoz vezet

Egy és három éves koruk között minél több tévét néznek a kisgyermekek, annál nagyobb valószínűsége, hogy kisiskoláskorukban figyelemzavarral küzdenek majd – állítja egy amerikai tanulmány.
A seattle-i Univeristy of Washington kutatói 2.500 kisgyermeket vetettek alá többéves vizsgálatnak. Azt találták, hogy az egyéves gyerekek naponta átlagosan 2, 2, a három évesek pedig 3, 6 órát ültek a tévé előtt. A gyerekek 30 százalékának szobájában is volt tévé.
Minél többet ült egy kisgyerek a tévé előtt, annál valószínűbb volt, hogy hétévesen az iskolában figyelemzavarral, figyelemhiánnyal, esetleg figyelemhiányos hiperaktivitással küzdött. A figyelemhiány, a koncentrálóképesség hiánya, az impulzív viselkedés többnyire csak az iskola megkezdésével mutatkozik meg a gyerekeknél.
A kutatók szerint a tévézésnek nincs egészséges szintje, a kisgyermek mindenegyes tévé előtt töltött órája plusz kockázatot hordoz. A figyelemhiány mellett az elhízást és az erőszakos viselkedési mintákat is a túlzott tévénézésnek tulajdonítják a gyerekorvosok.
A kutatás az amerikai gyerekorvosok lapjában a Pediatrics-ban (Gyermekgyógyászat) jelent meg.