Először tartanak választásokat Bruneiben

Első ízben tartanak korlátozott választásokat Bruneiben, miután a délkelet-ázsiai, olajban gazdag monarchia uralkodója szerdán aláírta az erről szóló alkotmánymódosítást.
Hassanal Bolkiah szultán, akit a Föld leggazdagabb emberének tartanak, a fővárosban, Bandar Seri Begawanban nyilvános ceremónián parafálta az alaptörvény módosítását az ország méltóságai, üzletemberek és külföldi diplomaták előtt.
A választások kiírása valóságos forradalmat jelent a Borneó szigetén fekvő, 350 ezer lakosú kis államnak, amelyet a szultán vaskézzel kormányoz. A módosított alkotmány szerint 45 fős lesz a parlament a jelenlegi, nem választott 21 helyett, de csak 15 képviselőt választanak meg közvetlen szavazással egy még meg nem határozott időpontban.
A szultanátus törvényhozása múlt szombaton tartotta első ülését 1984 óta, amikor az uralkodó az ország függetlenné válásakor feloszlatta a testületet és minden hatalmat saját kezében összpontosított.
Bruneiben utoljára 1962-ben tartottak választásokat. Akkor a baloldali Akciópárt győzött, de a parlamentet még megalakulása előtt feloszlatta Omar Ali Saifuddin, Hassanal apja. Az emiatt kitört fegyveres lázadást a kormány leverte a brit gyarmati erők segítségével. Elméletileg a mai napig érvényben van az akkor kihirdetett rendkívüli állapot.
A csaknem Pest megye területű ország jelentős része mocsaras parti síkság, amelyet délen kisebb hegyláncok határolnak. Gazdaságának alapja a kőolajbányászat. A trópusi monszun éghajlat kedvező feltételeket biztosít a különleges faféleségeknek, amelyek kitermelése erőteljes. A fejletlen mezőgazdaság fő terményei: a kaucsuk, a rizs, a banán és a fűszernövények (bors).