A londoni Big Ben felavatása
1858. október 12-én helyezték fel a Big Ben névre hallgató, majdnem 14 tonnás „harangocskát” az angol parlament óratornyába. Ez már a második harang volt, mert az első az augusztusi főpróbán szerencsétlen körülmények között összetört.
Amikor az ember Angliába utazik bizonyos dolgokat, épületeket, emlékműveket szinte kötelessége megnézni. Egy londoni városnézéshez hozzátartozik a British Museum, a National Galery, a Tower, a Trafalgár-tér, az angol parlament és nem utolsó sorban a híres Big Ben megtekintése.
Eredetileg a Big Ben név, mely a Big Benjamin rövidítése, csak a parlament épületéhez tartozó toronyban található harang elnevezése volt. Napjainkban azonban az egyébként hivatalosan St. Stephan’s Tower-nek nevezett tornyot, mindeki csak Big Ben-ként ismeri. A harang a toronyra örökítette nevét.
Sir Benjamin Hall építőmester irányításával az 1850-es években épült fel a ma már világszerte ismert 91 méter magas torony. A tornyon található Nagy-Britannia legnagyobb órája is, mely 8 méter átmérőjű számlapjával és 4 méter hosszúságú mutatójával vívta ki magának e címet. A torony már önmagában tekintélyt parancsol magának, a benne függő több tonnás harangról nem is beszélve.
1858 augusztusában már megpróbáltak a toronyba egy harangot felszerelni, a Big Ben I. azonban anyaghiba miatt széttört. Ennek köszönhetően ma azt a 14 tonnás Big Ben kettőt hallhatjuk, amely 1858. október 12-én mesteri logisztikai tervezésnek és több órán át tartó megfeszített munkának köszönhetően került a helyére. A ma már a londoni nevezetességek közé tartozó Big Ben történetéhez az is hozzátartozik, hogy kezdetben az ideggyenge járókelők és kisgyermekek annyira megijedtek a harang kondulásától, hogy menekülésre fogták a dolgot.