Emléktáblát állítottak Radnótinak névadó településén, Namesradnóton

Radnóti Miklósnak, a huszadik század egyik legnagyobb magyar költőjének szenteltek emléktáblát a Holokauszt évforduló okán a gömöri magyarok a rimaszombati járáshoz tartozó Nemesradnóton, Radnóti szüleinek származási helyén.
A Rimaszombat és Vidéke Polgári Társulás, a Gömör-Kishont Múzeum Egyesület, Nemesradnót és az egykori megyeszékhely, Rimaszombat önkormányzatával közös rendezvénysorozaton szombaton, honismereti túra keretében zarándokolták végig a költő 1941-ben, ősei földjén tett látogatásának helyszíneit: Lénártfalát, Hanvát, Runyát, Rimaszécset és a Glatter-család későbbi névadó települését, Nemesradnótot. Utóbbi község iskolájának falán felavatták a mártírhalált halt költő emléktábláját.
B. Kovács István történész az MTI-nek azt mondta: – „Ha a költő szülei Nemesradnótot megtisztelték azzal, hogy felvették a nevét, mi is tartozunk neki azzal, hogy emlékét megőrizzük. Radnóti nagyszülei Rimaszécsen éltek, unokanővére Runyában lakott, ahol a költő, felesége társaságában, 1941-ben kéthetes gömöri tartózkodása során meglátogatta. Végigjárta a vidéket és erről naplójában is megemlékezett. Életének fontos körülményeként tartotta számon, hogy Gömörből származik, és hogy nagyapja, Glatter Jónás a rimaszécsi zsidó temetőben nyugszik, egykori háza ma is ott áll a faluban.”
A most elhelyezett tábla Radnóti Miklós első emléktáblája Szlovákiában. A rimaszombatiak egyébként azt tervezik, hogy a város 1988-ban lerombolt zsinagógája helyén közadakozásból holokauszt-emlékmûvet állítanak.