Az első keresztrejtvény megszületése

1913. december 21-én a New York World című újság hétvégi mellékletében jelent meg a világ első keresztrejtvénye. A fejtörőt a liverpool-i származású Arthur Wynne újságíró állította össze. A játék gyémánt alakú volt, a kérdések pedig az ábra mellett voltak feltüntetve. A keresztrejtvény olyan siker volt, hogy néhány éven belül minden újságban megjelent a rejtvényblokk.
1913. december 21-én a New York World című újság hétvégi mellékletében jelent meg először az első keresztrejtvény. A liverpool-i származású Arthur Wynne újságíró szerkesztette meg az első fejtörőt, mellyel elsősorban nagyapját akarta szórakoztatni.
A játék „A mágikus négyzet” elnevezést kapta. Olyan nagy sikerre tett szert, hogy rövid időn belül minden európai napilapban megjelent a rejtvényblokk. Egy mai rejtvény megjelenési formájához képest alapvető különbség volt, hogy a Wynne-féle szerkesztés egy gyémánthoz hasonló alakzatban készült el, a kérdéseket pedig az ábra mellett tüntették fel.
A keresztrejtvénynek olyan nagy sikere lett, hogy 1925-tól kezdve szinte minden európai napilapban megjelentek a fejtörő játékok. Sőt időközben a rejtvény több fajtája is megszületett. A rejtvény a legkedveltebb játékok egyike lett.
Zseniális találmánynak számított a keresztrejtvény, hiszen növelte az ember szókincsét és logikáját. A Guinness Rekordok könyve szerint a legtöbb rejtvényt egy angol férfi állította össze 1963 és 2002 között, szám szerint 58 ezer feladatot.