Alaszka az Egyesült Államok tagállama lett
Az Amerikai Egyesült Államok 1867-ben 7, 2 millió dollárért vásárolta meg Alaszkát az Oroszországtól. Kevesebb mint 100 év elteltével, 1959. január 3-án pedig Alaszka az Egyesült Államok 49. tagállamává vált.
Alig 200 éves történelme alatt az Egyesült Államok a világ legnagyobb nagyhatalmává vált. Az 1770-es években az amerikaiak még politikai függetlenségért harcoltak az angolokkal, 1823-ban viszont már Monroe elnök meghirdetette az „Amerika az amerikaiaké” elvet. Az Egyesült Államok terjeszkedni kezdett, különböző területeket más-más eszközökkel szerzett meg.
A később Amerika részévé váló Alaszka a 18. században még Oroszország egyetlen tengerentúli kolóniája volt, amit 1728-ban Nagy Péter cár egy korábbi kérésére a dán származású kutató, Vitus Bering térképezett fel. Később a dán felfedezőről nevezték el a kelet-nyugati átjárót Bering-szorosnak. Alaszkát, ahol néhány prémkereskedő és orosz ortodox misszionárius élt, az orosz állam nem tekintette jelentős értéknek.
Így amikor az orosz államkincstár a krími háború következtében pénzügyi nehézségekkel küzdött, az oroszok 1867-ben eladták a területet. II. Sándor orosz cárt képviselve, Eduard von Stoeckl báró aláírta Washingtonban az adás-vételi szerződést. Az Egyesült Államok külügyminisztere 7, 2 millió dollárért vette meg az értéktelennek hitt területet.
A vételt az amerikai közvélemény kezdetben nem fogadta kitörő lelkesedéssel, később azonban kiderült: jó befektetést csináltak. Szó szerint aranybányának bizonyult Alaszka, ahol nagy mennyiségű aranyat találtak és a prémkereskedelem is újból virágzásnak indult. 1896 és 1945 között a meggazdagodásra vágyók tömegeit vonzotta a vidék.
1958-ban a amerikai Kongresszus megszavazta Alaszka felvételét az amerikai tagállamok sorába, így 1959. január 3-án Alaszka lett a Egyesült Államok 49. tagállama.