Legendás állatorvos professzorra emlékeztek Aszódon
Kómár Gyula (1904-1968) nemzetközi hírű állatorvos professzorra emlékeztek szombaton szülővárosában, Aszódon; felavatták mellszobrát a Szabadság téren, s az immár VI. Kómár-emléknapon konferenciát rendeztek az állatorvosok továbbképzésére.
Kómár Gyula 1948-tól vezette a Magyar Agrártudományi Egyetem Állatorvosi Karának sebészeti és szemészeti tanszékét és klinikáját 1957-es eltávolításáig.
Tudományosan kiemelkedőt alkotott a lóortopédiai diagnosztika és műtéttan, valamint az állatorvosi szemészet területén. Nyomtatásban megjelent munkái közül a Tiera:rztliche Augenheilkunde című, az Akadémiai Kiadó gondozásában 1968-ban megjelent könyve volt a legjelentősebb, s ezt 1972-ben Tokióban japán nyelven is kinyomtatták.
A rá emlékezők felhívták a figyelmet az elhivatott tanítómesterre is, aki tudása közkinccsé tételét tekintette elsőrendű feladatának. Mint mondták, ezért is volt számára különösen fájdalmas az egyetemről történő eltávolítása. Ezután előbb Nyársapát tanyaközpontjának lett körzeti orvosa, majd 1958-ban a ceglédi ambulancia, később az állatkórház igazgatójává nevezték ki, ahol valóságos iskola alakult ki körülötte 1968-ban bekövetkezett haláláig.
A Pest Megyei Állategészségügyi és Élelmiszerellenőrző Állomás, valamint a Magyar Állatorvosi Kamara Pest Megyei Szervezete által rendezett emléknap előadásait követően átadták a Kómár-emlékplakettet is a megye legsikeresebbnek ítélt állatorvosának.
Ezt követően avatták fel a város főterén Kómár Gyula mellszobrát, amely Domonkos Béla szobrászművész alkotása.