A General Motors megvásárolta az Opelt
A 19. században Adam Opel által alapított vállalkozást 1929. március 17-én a detroiti székhelyű General Motors megvásárolta. Az Opel autógyár részvényeinek 80 százaléka 140 millió birodalmi márkáért került a leghatalmasabb amerikai autókonszern birtokába. A testvéreknek még azt is sikerült elérnie, hogy a cég megtarthassa az Opel névet.
Az Opel-gyárat 1862-ben a németországi Rüsselheimban Adam Opel alapította, ahol eredetileg varrógépeket gyártott, majd 1887-től kezdve bicikliket.
Adam Opel halála után örökösei vették át a családi vállalkozást, akik elindították az autógyártást is. Rövid időn belül az Opel az egyik legnagyobb német autógyártóvá lépett elő. A rüsselheimi telephelyen az 1924 óta használt futószalagnak köszönhetően alacsony árakat teremtett az Opel, így a jármű iránti kereslet is rohamosan megnőtt.
Az 1928-ban kibontakozó gazdasági krízis azonban a világ mezőgazdasági, pénzügyi és ipari szféráját egyaránt romokba döntötte. Így az Opel-gyár életét is megváltoztatta a gazdasági világválság és egy jelentős fordulat következett be. 1929. március 17-én a két tulajdonos, Wilhelm von Opel és testvére, Fritz von Opel a cég részvényeinek 80 százalékát 140 millió birodalmi márkáért eladta a piacvezető amerikai General Motors autókonszernnek. A testvérpárosnak azonban azt sikerült elérnie, hogy a gyár megtarhassa az Opel nevet.
Az 1908-ban létrehozott detroiti székhelyű General Motors konszernhez olyan márkák tartoztak, mint a Chevrolet, Hummer, Oldsmobile, Pontiac, Saab, Opel. Az 1990-es évekig az Opel különböző típusaival hatalmas sikereket értek el, azonban később a fejlesztésekkel kapcsolatban komoly viták bontakoztak ki a General Motors és a rüsselheimi Opel-központ között, ami termelési problémákat idézett elő. Az Opel Részvénytársaság elmúlt húsz évét az állandó elnökváltozások jellemezték. Majdnem minden évben új vezető került a gyár élére.