Samuel Morse, a távíró feltalálója

1791. április 27-én az amerikai Charlestown-ban született Samuel Finley Breese Morse. Morse volt az első, aki 1832 és 1835 között kifejlesztette az első működő elektromágneses távírót.
1791. április 27-én egy pap fiaként az amerikai Charlestown-ban született Samuel Finley Breese Morse. A mai Yale Egyetem elődjében, a Yale College-ban folytatott tanulmányokat, majd pedig könyvkereskedőnek tanult. Ennek ellenére fiatal korában festőművészként kereste kenyerét.
Morse elsősorban portréfestőként és szobrászként vált ismertté. A művészetek elkötelezett híveként 1825-ben alapítótagja lett a New Yorkban létrehozott „National Academy of Design”-nak, 1826-ban pedig annak elnökévé választották.
Az 1832-es év igen meghatározó esztendő volt a művész életében. Nemcsak azért, mert a New Yorki Egyetemen rajzprofesszori állást kapott, hanem azért is, mert ekkor kezdett el kémiai és elektronikai kísérletekkel foglalkozni. Több éves munka után kifejlesztette az első elektromágneses távírót. A mintadarab sikeres bemutatóján a papírszalagon a következő számok álltak: 214-36-2-58-112-04-01837. Ez annyit jelentett, hogy „sikeres kísérlet a telegráffal 1837. szeptember 4-én”.
Morse távírója
Morse egyik fiatal munkatársa, Alfred Lewis Vail rábeszélte apját egy 2000 dolláros támogatásra, melyet a további fejlesztésekre fordítottak. Mint ahogyan az gyakran előfordul a feltalálókkal és műveikkel, sokáig nem volt érdeklődés a találmány iránt. Miután Amerikában elutasították, Európába utazott, azonban ott sem tartottak igényt a készülékre. A feltaláló és társa viszont nem adta fel, hanem tovább tökéletesítették a szerkezetet, míg végül elismerték munkájukat.