Felépült a lebombázott újvidéki Duna-híd
Helyreállították az újvidéki Duna-hidat, amelyet 1999. áprilisban bombáztak le, de a forgalomnak csak augusztusban adják majd át. A híd átadásával újra megnyílik majd a Budapest és Belgrád közötti közút.
A folyóba omlott híd roncsai éveken át akadályozták a hajózást a Dunán. Az Európai Unió 2001 végén kiemeltette a roncsokat, ami lehetővé tette a hajózás korlátok közötti újra indítását. Továbbra is akadályt jelentett azonban a pontonhíd, amelyet a folyón való átkelés érdekében kötelező volt felállítani. A pontonhidat hetente csak három alkalommal nyitják ki, hogy a hajók áthaladhassanak. 2002 júliusában azután végre aláírták a híd újbóli felépítésére kötött szerződést.
Az Európai Újjáépítési Bank 34 millió euró összegű kölcsönt bocsátott rendelkezésre. A fővállalkozó a Saarlouis székhelyű Dillinger Stahlbau volt. „Lehetőleg minél többet kellett megmentenünk a régi konstrukcióból” – jelentette ki az építésvezető. Részleteiben ez a következőket jelentette: az 1311 méter hosszú hídból csak 711 métert építettek újjá, a régi konstrukció 8000 tonna acéljából pedig 2700 tonnát újból fel lehetett használni.
A munkálatokból hátra van még az újból felépített híd befestése különleges festékkel, a tartókötelek kifeszítése, végül pedig az aszfaltozás elvégzése. A NATO repülőgépeinek éjszakai támadása során egy hídoszlop teljesen lerombolódott, egy másik pedig megsérült. A hat pilon közül négyet újból fel lehetett használni. A NATO azért folytatott légiháborút Szerbia ellen, hogy véget vessen annak, hogy a szerb katonák és félkatonai szervezetek elűzik az albánokat Koszovóból.