109 éve vezették be a Dow Jones indexet a New York-i tőzsdén
1896. május 26-án a Dow Jones & Company tulajdonosa, és egyben a The Wall Street Journal című napilap alapítója, Charles Dow javaslatára bevezették a Dow Jones indexet, amely a legrégebbi, még ma is létező részvényindex az amerikai tőzsdén. Ekkoriban 12 részvény árfolyama alapján állapították meg az indexet.
A New York-i tőzsde alapköveit 1792. május 17-én huszonnégy bróker és kereskedő fektette le. A tőzsdén kezdetben öt értékpapír szerepelt. A tőzsde életében az első nagyszabású szabályozásra az 1810-es években került sor, ekkor alakították ki a maihoz nagyon hasonló rendszerét, valamint rögzítették a kereskedés szabályait. A New York Stock Exchange (NYSE), ahogyan hivatalosan a világ legnagyobb értékpapírbörzéjét nevezik, 1903 óta a mai helyén, a Wall Street 11. szám alatt található New Yorkban.
A Dow Jones Industrial Average-t (DJIA) vagy közismertebb nevén a Dow Jones indexet a Dow Jones & Company tulajdonosának és egyben a The Wall Street Journal című napilap egyik alapítójának, Charles Dow-nak a javaslatára 1896. május 26-án vezették be a börzén. Ezzel kívánták a amerikai részvénypiac változásait lemérni. A Dow Jones a legrégebbi, még ma is létező részvényindex az amerikai tőzsdén.
Kezdetben 12 vállalat részvényéből állították össze az indexet, melyek közül ma már csak a General Electric képviselteti magát. Napjainkban az indexet a 30 legnagyobb amerikai nagyvállalat részvényének árfolyama alapján állapítják meg. A cégek között olyan ismert nagyvállalatok neveit találjuk, mint a Walt Disney, a Boeing, a Coca-Cola, a Microsoft, a Hewlett- Packard, a Johnson & Johnson, a Procter & Gamble, a General Motors vagy a McDonald’s.