A Golden Gate híd felavatása
1937. május 27-én déli 12 órakor megnyitották a gyalogosforgalom előtt a San Francisco-i Golden Gate függőhídat. Másnap már a járművek is igénybe vehették azt. A Golden Gate a maga 2, 73 km-es hosszúságával 1964-ig a világ leghosszabb hídjának számított. Ma a 7. helyen áll a függőhídak világranglistáján.
Rengeteg olyan építészeti alkotás van, amelyet meglátva tévedhetetlenül egy adott város nevét párosítjuk hozzá. Ilyen például a Zwinger Drezdában, a Notre Dame Párizsban, a Lánchíd Budapesten és természetesen nincs ez másképpen a San Fransiscoban található Golden Gate híddal sem, amit amerikai filmek kezdő kockáin számtalanszor láthattunk.
A San Fransisco-öblön átívelő híd első tervei már 1872-ben körvonalazódtak, azonban még évtizedeknek kellett ahhoz eltelnie, hogy a híd felépüljön. Joseph Baermann Strauss hídépítőmérnöknek a függőhídra tett javaslatát az amerikai hadügyi minisztérium már 1924-ben elfogadta, az azt követő kilenc évben mégsem történt semmi előrelépés az ügyben. A hídépítési munkálatok 1933 januárjában kezdődtek meg, a magvalósításhoz Strauss a világ legrangosabb mérnökeit kérte fel tanácsadónak.
A kor technikai viszonyait figyelembe véve óriási kihívás volt a Golden Gate megalkotása. Az építkezés több mint négy éven át tartott, a hidat végül 1937. május 27-én déli 12 órakor adták át a gyalogos forgalomnak. Hivatalosan másnap, Roosevelt elnök Fehér Házból küldött telegráfos üzenetével avatták fel a hídat. Ekkor már a járművek is igénybe vehették.
2700 méter hosszúságával 1964-ig a világ leghosszabb hídjaként tartották számon. Ma a 7. helyen áll a függőhídak világranglistáján.