Megalakul az UEFA
1954. június 15-én a svájci Baselben Franciaország, Belgium és Olaszország a futballszövetségi gyűlésen megalapította az UEFA-t, azaz az Európai Futballszövetséget. 1959-ig az üléseket Párizsban tartották, majd átköltöztek Bernbe. 1995 után az UEFA székhelye a Genfi-tónál fekvő Nyon lett.
A foci története több ezer évvel korábbra nyúlik vissza, a játék kialakulásának kezdeteiről sokféle feltételezés létezik. Sokak szerint már a Kr.e II. évezredben Kínában ismerték ezt a sportot, amit nem szórakozásképpen „játszottak”, hanem a katonai kiképzés részét jelentette. Az ősfoci szabályai azonban nem maradtak fenn.
Később a Csou-dinasztia idején már a nép körében is népszerű kedvtelésnek számított a tollal vagy állati szőrrel kitömött bőrdarab rúgdosása. A fejlődést mutatja, hogy Kr.u. 220 és 680 között már levegővel felfújt labdával játszottak, és a foci szabályait is rögzítették a játék eldurvulása miatt. Hiába volt népszerű a futball, mégis hirtelen a feledés homályába veszett. Az ókori görögöknél és rómaiaknál is találunk a foci űzésére utaló nyomokat, azonban igen valószínű, hogy itt szintén „csak” testedzésre szolgált.
A középkorban azonban változott a helyzet. A foci egyértelműen egyet jelentett a szórakozással. Angliában, Franciaországban és az itáliai városállamokban rendszeresen futballoztak. Mivel azonban nem léteztek egységes szabályok, ezért a komoly sérülések mindennaposak voltak.
Először 1846-ban fektették le hivatalosan a foci szabályait a cambridge-i egyetem diákjai. Nem véletlenül tartjuk az európai foci egyik fellegvárának Angliát, hiszen 1863-ban itt jött létre az első futballszövetség, 1872-ben pedig az angol szövetség állapította meg az egységes labdaméretet. Sőt, Nagy-Britanniában (Glasgowban) játszották le az első, két ország közti hivatalos labdarúgó mérkőzést is.
A futball néhány évtized leforgása alatt meghódította az egész világot. Sorra szerveződtek a kontinentális és interkontinentális futballbajnokságokat lebonyolító szervezetek. 1904 májusában Párizsban megalakult a Fédération Internationale de Football Association. A FIFA 6 kontinensszövetségből áll, melyek közül az egyik az európai – ez az UEFA.