Bild – a konzervatív bulvárlap
1952. június 24-én Németországban megjelent a „Bild” elnevezésű bulvárlap. 250 ezer eladott újsággal az egyik legnagyobb példányszámban piacra dobott európai lappá vált. Az első kiadás négy oldalas volt és ingyenes. Annak ellenére, hogy a kiadó Alex Springer csak „kevés politikát” kívánt a bulvárlapba, a Bild-ből antikommunista újság lett.
1952. június 24-én Németországban megjelent a „Bild” elnevezésű bulvárlap. Rövid időn belül a 250 ezer eladott újsággal az egyik legnagyobb példányszámban értékesített európai lappá vált.
A kiadó Alex Springer a londoni „Daily Mirror”-t tekintette követendő mintának. Az első kiadás négy oldalas volt és ingyen lehetett hozzáférni, később 10 pfenniget kellett érte fizetni. Springer saját koncepciója szerint készítette az újságot. Szerinte a sikeres lap „receptje”: egy kis politika, egy kis krimi, rövid történetek, horoszkóp és képek.
Lehet, hogy az eredeti elképzelés politikamentes lapról szólt, a gyakorlatban azonban a Bildből nem hiányoztak a politikai beszámolók. Egyértelműen antikommunista hangvétele volt, gyakran bírálta a szovjet vezetés alatt álló szocialista országokat, természetes ide értve az NDK-t is. Kritikája nem kímélte a nyugat-német baloldalt sem.
Az ötvenes-hatvanas évek „Bild”-je egészen más volt, mint a mai utódja, formailag és tartalmilag egyaránt. 1971-től alapvetően megváltozott az újság kívül és belül egyaránt. Egyre inkább hasonlítani kezdett a mai bulvár „Bild”-hez. Olyan népszerű lett a lakosság körében, hogy rövid időn belül a 250 ezres példányszám helyett mintegy 4 millió lapot adtak el naponta.