Az első transzatlanti utasszállító repülés
1939. június 28-án az amerikai Long Island-i Washington repülőtérről felszállt a „Pan American” légitársaság Boeing 314-es utasszállító repülőgépe. Célja Európa volt. Az első transzatlanti utasszállítás során negyven ember utazott az öreg kontinensre.
A Boeing Társaság, amely napjainkban a világ egyik legnagyobb civil és katonai repülőgépgyártójának számít, majdnem száz éves múltra tekint vissza.
Egy német kivándorló, Wilhelm Boeing fia, William E. Boeing 1915-ben a Washington állambeli Seattle-ben egyik munkatársával összfogva repülőgéptervezésbe kezdett. Amikor a társ kiszállt a közös vállalkozásból, a Yale-n végzett Boeing egyedül vitte tovább a munkát.
1916-ban megalapította a „Pacific Aero Products Company”-t, amit egy évvel később „Boeing Aeroplane Company”-vé kereszteltek át. 1930-ra a Boeing Társaság hatalmas céggé nőtte ki magát, azonban a gazdasági recesszió miatt a gyárat fel kellett darabolni. Boeing kivált saját óriásvállalatából és csak a repülőgépgyártásnak szentelte minden erejét.
A Boeing-cég által gyártott repülőgép történelmet írt, amikor 1939. június 28-án a „Pan American” légitársaság Boeing 314-ese a Long Island-i Washington reptérről a magasba emelkedve Európa felé vette az irányt.
Az első transzatlanti utasszállító repülés 24 órás út volt. A negyven utassal fedélzetén startoló gép útközben megállt az Azori-szigeteknél, azután Lisszabonban, a végállomás pedig Marseille volt.
A két földrészt összekötő repülőutat 1939 szeptemberében a második világháború kitörése miatt leállították.