A Ku-Klux-Klán gyűlése
1925. augusztus 8-án az újjáalakult titkos rasszista szervezet, a Ku-Klux-Klán megtartotta első ülését, ahol mintegy 200 ezer ember vett részt. Az első világháború után a szervezet tagjainak száma elérte az 5 milliót.
A Ku-Klux-Klánt eredetileg 1865. december 24-én Tennessee államban hat fiatal háborús veterán, név szerint Calvin E. Jones, John B. Kennedy, Frank O. Mc Cord, John C. Lester, Richard R. Reed, James R. Crowe – whiskytől megittasulva – alapította. Semmi politikai indíttatásuk nem volt, inkább csak a háború utáni nyomott hangulatot akarták feldobni azzal, hogy a nyilvánosságnak szánt verekedéseket produkáltak. Szokásaik közé tartozott többek között, hogy éjszakánként arcukat fehér lepedővel eltakarva, végiglovagoltak a vidéken.
Politikai arculatot akkor kapott a szervezet, amikor tagjai rájöttek, hogy a törvényileg ugyan felszabadított, a gyakorlatban azonban mégiscsak rabszolgasorsot élő babonás feketéket ezekkel a kilovaglásokkal szörnyen meg lehet félemlíteni. Rövid időn belül a déli államok területeiről érkező fehérek egyre nagyobb számban jelentkeztek a Ku-Klux-Klánba. Így az eredeti cél elveszett, ráadásul az alapítótagok kezei közül is kicsúszott az irányítás.
Mivel többféle csoport szerveződött spontán, 1867-ben Nashville-ben központi gyűlést tartottak, amely összekovácsolta az egységeket. Vezetőjükké Nathan Bedford Forrest-et választották, aki korábban a déli hadseregben szolgált tábornokként. Állítólag ebben az időben a szervezet félmillió aktív taggal és számtalan szimpatizánssal rendelkezett. Legfőbb céljuk a feketék különféle módszerekkel történő megfélelmlítése és kiirtása volt.
Még napjainkban is élénk vita folyik a Ku-Klux-Klán megítéléséről. Többek szerint a szervezetnek nagyobb befolyást tulajdonítottak, mint amivel valójában rendelkezett. Van aki úgy vélekedik, hogy a gyakorlatban csak annyi volt a jelentőségük és a legfőbb céljuk, hogy a feketék megfélemlítésével a választások menetét befolyásolják és a hatalom megszerzésben segédkezzenek.
1874 után ugyan a Ku-Klux-Klán visszaszorult, azonban a 20. században újjáéledt. Az egykori prédikátor, William Joseph Simmons 1915-ben újjászervezte és tekintélyes politikusokat, bírókat, seriffeket sikerült az ügynek megnyernie.
1925. augusztus 8-án az újjáalakult titkos rasszista szervezet megtartotta első ülését, ahol mintegy 200 ezer ember vett részt. Az első világháború után a szervezet tagjainak száma elérte az 5 milliót.