Orvosok határok nélkül
1971. december 20-án egy fiatal francia orvosokból álló csoport létrehozta a “Médecins Sans Frontières” elnevezésű segélyszervezetet. A tagságot vállaló orvosok háborús vagy más egyéb válság által sújtott területeken teljesítenek szolgálatot. Az MSF-orvosai jelenleg is több mint 70 országban nyújtanak segítséget.
Az MSF segítségnyújtási programjának a gyógyítás és betegellátás mellett része a kórházak építése illetve újjáépítése, a kutak tisztítása, valamint a lakosság egészségügyi felvilágosítása.
A szervezet chartája kimondja, hogy a tagoknak vallási, politikai meggyőződés nélkül, mindenféle veszélyt vállalva kötelességük segíteni a rászorulókon az egyetemes orvosi etika és segítségnyújtás elve alapján.
A szervezet legelőször a biafrai (nigériai) polgárháborúban, majd az árvíz sújtotta Bangladesben nyújtott segítséget. A nemzetközi közvélemény igazán 1976-ban, a berjúti síita-keresztény konfliktus kirobbanásakor figyelt fel a szervezetre.
A szervezet nemzetközi elismertségét és megbecsülését mutatja, hogy 1999. december 10-én Nobel-békedíjat kapott. A 19 szekcióból álló segélycsoport jelenleg több mint 70 országban próbál segíteni a rászorulókon.