Tévéközvetítés az űrből

1968. december 21-én 12 óra 51 perckor elindult az Apolló-8 űrhajó, fedélzetén Frank Borman, James Lovell és William Anders asztronautákkal. Az űrrepülés azért volt különösen emlékezetes, mert az űrhajósok a Földtől 220 ezer km-es távolságból 13 percen át válaszoltak a riporterek kérdéseire.
Az Egyesült Államok az 1960-as évek második felében óriási erőfeszítéseket tett, hogy elsőbbséget szerezzen az űrkutatás terén. Miután 1958-ban fellőtték az első mesterséges holdat, 1962-ben Glenn háromszor megkerülte a Földet, a következő cél a Hold meghódítása volt.
Az Apolló-8 Frank Bormannal, James Lovellel és William Anderssel a fedélzetén 1968. december 21-én 12 óra 51 perckor startolt a Kennedy űrközpontból. A kilövés után 11 perccel az űrhajó már földkörüli pályára is állt. Kétszer megkerülte a Földet, majd megcélozta kísérőnket. A küldetés feladata az volt, hogy minél több információt gyűjtsön a Holdról.
Az Apollo-8 útja azért különösen emlékezetes, mert az űrhajósok a Földtől 220 ezer kilométerre 13 percen át válaszoltak a riporterek kérdéseire, illetve a tévénézők azt is láthatták-hallhatták, hogyan olvasnak fel egymásnak részleteket a Teremtés könyvéből.
Ugyan a Holdra nem szálltak le, de útjuk során számtalan nagyfelbontású képet készítettek annak felszínéről, illetve a későbbiekben számításba jöhető landolási helyszínekről. Ezek a fotók 1969-ben, a holdra szálláskor az Apolló-11 legénysége számára nagy segítséget jelentettek.