A taxi a legkártékonyabb közlekedési eszköz?

A taxizást nemcsak pénztárca, de tüdő is megsínyli - derült ki egy brit kutatásból.
A londoni Imperial College kutatói három héten át buszoztak, taxiztak, autóztak, bicikliztek és gyalogoltak az angol fővárosban. A kutatók összességében 584 utazást és gyalogos sétát abszolváltak, miközben szorgosan mérték a légszennyezést.
Vizsgálódásaik meglepő eredményt hoztak – a legveszélyesebb közlekedési eszköznek a taxi, annak is a hátsó ülése találtatott, ahol az utas a levegő minden köbcentiméterjében 108 ezer mikroszkopikus koromrészecskével “találkozik”, amelyek igen mélyen lejutva a tüdőbe, károsítja annak szöveteit. A legegészségesebb közlekedési módnak a gyaloglás bizonyult.
Sokkal kevesebb, “mindössze” 95 ezer koromrészecskével köbcentiméterenként “találkoznak” az utasok a buszon, ennél is kevesebbel, köbcentiméterenként 84 ezerre kell számolniuk a kerékpárosoknak.
A legegészségesebb közlekedési módnak a gyaloglás bizonyul, mivel séta közben a londoniakra köbcentiméterenként csupán 46 ezer mikroszkopikus koromrészecske “leselkedik”.