Augusztus 8-9-én születésnapi programok az Állatkertben

Különleges programokkal készül 140. születésnapjára a Fővárosi Állat- és Növénykert.
„Az Állatkert éjszakája” – 2006. augusztus 8.
A nappali Állatkertet mindenki ismeri, arra viszont csak keveseknek volt eddig lehetőségük, hogy éjszaka is meglátogassák a városligeti intézményt. Augusztus 8-án, az „Állatkert éjszakáján” azonban erre is mód nyílik.
Az Állatkert 140. születésnapjának előestéjén – a szokásos nappali nyitva tartási idő elteltével – 19 órakor újra kitárulnak a kert kapui, és kezdetét veszi a 23 óráig tartó különleges program. A közönség szabadon sétálhat az éjszakai Állatkertben, és – mivel az állatok többsége éjszaka is a kifutójában, röpdéjében tartózkodik – azt is megfigyelhetik a látogatók, hogyan telik az állatok éjszakája. Ez annál inkább érdekesnek ígérkezik, mert sok állat az alkonyati, esti, illetve éjszakai órákban aktív igazán.
Az állatházak közül a Pálmaház és az Akvárium, az Elefántház, az oroszlánoknak is otthont adó Nyugat-Afrika Ház, a majomházak, valamint a keselyűröpde és a Dombház térsége is nyitva lesz, „félvilágítással” és állatgondozói felügyelettel. Ez utóbbi azt is jelenti, hogy a legtöbb helyszínen lesz majd olyan munkatársa a kertnek, akitől érdekes részleteket lehet megtudni az ott lakó állatok életéről.
Oroszlánkölyök és medvebocs játszik a Fővárosi Állat- és Növénykertben.1956. június 18-án.
A Főkaputól fél 8-kor és fél 9-kor indulnak vezetett csoportok, aki pedig a sétát túl fárasztónak tartja, ingyenes idegenvezetés várja a kertben körbejáró elektromos kisvonaton. A Barlangteremben az Állatkert történetét bemutató kiállítást láthatja a közönség, amelyen archív fotók és filmek elevenítik fel a régi időket.
Az éjszaka egyik különleges programja lesz a 21:30-kor kezdődő lézer show. Az Állatkertben eddig még soha be nem mutatott látványosság a Nagy-tó felett lesz látható. „Az Állatkert éjszakáján” 21 óráig lehet belépni a kert területére, ám egészen 23 óráig tartózkodhatnak bent a látogatók. A különleges eseményre 1000 Ft-os egységáron kapható belépőjegy az Állatkert pénztárainál.
140. születésnap – 2006. augusztus 9.
140. születésnapján kedvezményes belépti díjakkal ösztönzi látogatóit az Állatkert a közös ünneplésre. Ezen a napon az állatkerti belépőjegyek éppen annyi forintba kerülnek majd, amennyi éves az Állatkert. Ugyancsak 140 Ft-ba kerülnek majd az extra szolgáltatások, így a pónilovaglás, az „elektrovili”, az elefántetetés, valamint a pálmaházi belépőjegy is.
A nap folyamán kézműves foglalkozások, a Lepkekertnél könyvárusítás, a Barlangteremben pedig jubileumi kiállítás várja a látogatókat. A Főkapunál 9-től délután 5-ig zongoraverkli és „lizsé műsor” gondoskodik a régi Városliget hangulatának megidézéséről, a Noé Arénánál pedig 10 és 15 órakor is fellép a ZamatŐrök zenekar. A délutáni fellépés előtt kerül sor az Állatkert jubileuma alkalmából meghirdetett „Akkor és most” vetélkedő díjátadására is.