Woodstock, a hippi zenei fesztivál

1969. augusztus 15-én Bethelben megrendezésre került a háromnapos woodstocki zenei és művészeti fesztivál, melyen négyszer annyian vettek részt, mintahogyan azt a szervezők korábban remélték. Ez volt a legnagyobb hippi, zenei összejövetel.
Az 1960-as években San Franciscóból kiinduló hippimozgalom a tabuk és kényszerek nélküli szabad életformát és felfogást hirdette. Az önmegvalósítás mellett a békés egymás mellett élést propagálták, amelyet az Allen Ginsberg amerikai költőtől kölcsönzött Flower Power szlogennel reklámoztak.
Az „ellenkulturális ifjúsági mozgalom” tagjai saját öltözködési stílust teremtettek. A színes batikolt ruhák, a saruk, a hosszú tarisznyák és torzonborz haj nemcsak megkülönböztette őket az „átlagembertől”, hanem az összetartozásukat is erősítette.
A korlátok nélküli szerelmet hirdető és a drogfogyasztást szabadon kezelő hippik zenei kultúrája is sajátos volt, amelyet többek között az 1969. augusztus 15-én Bethelben megrendezett gigantikus zenei és művészeti fesztiválon ismerhetett meg a nagyközönség. A rendezvény három napja alatt 32 banda és énekes képviseltette magát a soul, a rock, a blues és a népzene területén.
A fesztivál eredetileg a New Yorktól 50 kilométerre található Wallkillben került volna megrendezésre, de a falu lakosságának heves tiltakozása miatt később Bethelt jelölték ki helyszínéül. Ott 50 ezer dollárért cserébe Max Yasgur 243 hektáros földterületet bocsátott a szervezők rendelkezésére.
A fesztiválon kaotikus állapotok uralkodtak, mert a legmerészebb számításokat is felülmúlva, a vártnál négyszer többen látogatott el. A három napra érvényes 18 dolláros belépőjegyet mintegy 400 ezer fiatal vásárolta meg. Annak ellenére, hogy hatalmas embertömeg gyűlt össze, minden rendezvény erőszakmentesen zajlott le.
A woodstocki fesztivál azóta fogalommá vált: 1994-ben második Woodstock Fesztivál néven rendezték meg, 1999-ben pedig harmadik Woodstock Fesztiválként.